ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Naklad.Vega-L

Čarověník

Známý liberecký publicista a sběratel ve své již desáté knize zavede čtenáře opět do vzpomínek na své dětství a mládí ...

157 Kč

137 Kč bez DPH
  • skladem
  • do 1-2 dnů
Záruka 24 měsíců
Vyr. číslo : 149

Čarověník

Známý liberecký publicista a sběratel ve své již desáté knize zavede čtenáře opět do vzpomínek na své dětství a mládí na severu Čech. Příběhy, které vypráví, zažili možná všichni dříve narození, jen na ně ve shonu všedních starostí zapomněli. Kniha je doplněna dobovými fotografiemi a pohledy, které názorně ilustrují dobu.

Profesor Jan Pirk na deskách knihy píše:
Když jsem přemýšlel o této knížce, uvědomil jsem si, že by vlastně mohla mít podtitul „Budíkem našich vzpomínek“. Protože věci, které jsou v ní popisovány, jsme my starší prožili, ale často byly v naší paměti někam zasunuty a je velice hezké a užitečné si je připomenout. Mladým lidem by pak měla ukázat, jak to dříve bylo, jaké starosti a radosti jsme měli. Protože, kdo nezná svoji minulost, nemá ani budoucnost. Ale nejen vzpomínky na věci dávno, ještě dávněji, ale i ne tak dávno minulé, jsou obsahem této knížky. Jsou zde i úvahy a moudra o jevech a událostech člověka, který toho „už hodně pamatuje“ a je ochoten se o své zkušenosti a postřehy s námi podělit.

Knížka se nedá přečíst na jedno posezení. Podle mě by bylo ideální, kdyby mohly jednotlivé vzpomínky vycházet každý den ve vašem oblíbeném deníku, a tak byste si je mohli v klidu vychutnat. Ale nebojte se. Knížka je roztomilá, zajímavá a poučná.

Specifikace: lepená
Autor: Egon Wiener
Vydavatel: Naklad.Vega-L
Počet stran: 208
Formát:
Jazyk: čeština
Datum vydání: 2016
ISBN: 978-80-88072-17-1