ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Technická univerzita v Liberci

Fontes Nissae XV, 2014, č. 1

Vychází první letošní číslo recenzovaného periodika Fontes Nissae, na jehož přípravě se podílí osm paměťových institucí libereckého regionu. Aktuální číslo ...

105 Kč

91 Kč bez DPH
  • skladem
  • do 1-2 dnů
Záruka 24 měsíců
Vyr. číslo : 116

Fontes Nissae XV, 2014, č. 1

Vychází první letošní číslo recenzovaného periodika Fontes Nissae, na jehož přípravě se podílí osm paměťových institucí libereckého regionu. Aktuální číslo je symbolicky věnováno 90. narozeninám pana docenta Rudolfa Anděla, jehož dlouholetá vědecká i vzdělávací práce se významně promítla do výzkumu převážně starších dějin Libereckého kraje a současně ovlivnila výchovu generací budoucích učitelů dějepisu.
První číslo jubilejního patnáctého ročníku Fontes Nissae přináší šest odborných textů a rozsáhlou část věnovanou recenzím odborné, převážně s regionem korespondující literatury. Z obsahu upozorňujeme na příspěvek Jiřího Bocka, jenž zpracoval dosud opomíjenou oblast hospodářského a správního vývoje Liberce v raném novověku. Jeho studii doprovázejí moderně pojaté mapové přílohy, které pro Fontes Nissae vytvořil Jiří Šmída z Katedry geografie FP TU v Liberci. Ukázkovou památkářskou sondu do regionální historie představuje studie Jany Šubrtové a Zuzany Jakubcové věnovaná kapli sv. Anny na Vyskři. Z obvyklého kulturně historického rámce Fontes Nissae tentokrát příjemně vybočuje materiál o významném libereckém fotografu Vilému Boháčovi, jehož pozoruhodnou tvorbou se zabývala Kateřina Nora Nováková, kurátorka Severočeského muzea.

Specifikace: celobarevná vázaná
Autor:
Vydavatel: Technická univerzita v Liberci
Počet stran: 120
Formát: 21x28,4 cm
Jazyk: čeština
Datum vydání: 2014
ISBN: 1213-5097