ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Nakladatelství Petr Polda

Jablonecké maličkosti

Jablonecké maličkosti. Ony drobné připomínky vzdálené i méně vzdálené minulosti. Rád jsem je objevoval v ulicích města pod Jizerskými horami. ...

239 Kč

208 Kč bez DPH
  • skladem
  • do 1-2 dnů
Záruka 24 měsíců
Vyr. číslo : 152

Jablonecké maličkosti

Jablonecké maličkosti. Ony drobné připomínky vzdálené i méně vzdálené minulosti. Rád jsem je objevoval v ulicích města pod Jizerskými horami. Pravda - čím blíže jsem při tom byl k horským lesům, tím jsem byl radši. Naštěstí větve smrků obklopují Jablonec ze všech stran a dodávají mu náladu severského sídla, a tak byla většina mých procházek přívětivě horalských.
Osm let jsem si vytvářel onu podivuhodnou sbírku křížků, soch, nápisů na fasádách, ozdob či neobvyklých skal. Maličkosti do ní přibývaly zprvu pomalu, později rychlostí až nečekanou. Byly jich najednou desítky. Sám jsem při tom sbírání maličkostí ušel dlouhou cestu za poznáním. Narodil jsem se pár kilometrů po proudu Nisy, a tam mi zprvu některé objevované zajímavosti přišly jakoby zcela němé. Jejich typickým představitelem byl neznámý rozvalený křížek. Lidé, kteří se kdysi podíleli na jeho vzniku nebo alespoň z vyprávění znali jeho historii, ve městě vesměs již dávno nežijí, většina příběhů se tak beznadějně rozplynula v krajině.

Specifikace: pevná
Autor: Marek Řeháček
Vydavatel: Nakladatelství Petr Polda
Počet stran: 162
Formát:
Jazyk: čeština
Datum vydání: 2018
ISBN: 978-80-906804-2-5