Knihy 555

Jeseníky mezi vzpomínkou a přítomností

Výpravná publikace přibližuje největší moravské pohoří – Jeseníky – ve srovnávacích fotografiích, které byly pořízeny na počátku 20. století a ...

490 Kč

426 Kč bez DPH
  • skladem
  • do 1-2 dnů
Záruka 24 měsíců
Vyr. číslo : 53

Jeseníky mezi vzpomínkou a přítomností

Výpravná publikace přibližuje největší moravské pohoří – Jeseníky – ve srovnávacích fotografiích, které byly pořízeny na počátku 20. století a zhruba po stu letech. Čtenář má možnost seznámit se s nejzajímavějšími částmi hor, jak je poznamenalo plynutí času, v jakém stavu vypadaly na nejstarších dobových pohlednicích let a jak nyní. Věrně zachycené fotografie Libora Malého názorně ukazují (i dokazují), do jaké míry sama příroda, ale častěji zásahy člověka pozměnily tvář konkrétních lokalit: jednotlivých vrcholů, horských chat, údolí a dolů, vodopádů i některých obcí a center historických měst v podhůří. Květoslav Growka, autor textové části opatřené německým překladem, stručně, nikoliv však povrchně doprovází srovnávací snímky a na začátku kapitol shrnuje vývoj daných horských oblastí komplexně.
Poutavá kniha se jistě stane nejen vhodným „průvodcem“ pro všechny návštěvníky Jeseníků, ale také inspirací k jejich hlubšímu poznávání.

Specifikace: celobarevná vázaná
Autor: Květoslav Growka, Libor Malý
Vydavatel: Knihy 555
Počet stran: 124
Formát: 21x29,7 cm
Jazyk: čeština němčina
Datum vydání: 2008
ISBN: