ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Knihy 555

Krajiny Jizerských hor

Výpravná obrazová publikace potěší nejen každého milovníka Jizerských hor, ale jistě zaujme i příznivce a obdivovatele černobílé krajinářské fotografie, v ...

200 Kč

174 Kč bez DPH
  • skladem
  • do 1-2 dnů
Záruka 24 měsíců
Vyr. číslo : 31

Krajiny Jizerských hor

Výpravná obrazová publikace potěší nejen každého milovníka Jizerských hor, ale jistě zaujme i příznivce a obdivovatele černobílé krajinářské fotografie, v některých případech zpracované specifickým systémem chemických úprav „Colorvit“ Pierra Jaffeux. Fotograf Zdeněk Lín se dostává jizerskohorské krajině skutečně pod kůži, řadu let se snaží zachytit rozmanitou atmosféru všech ročních období. Někde dokumentární polohu střídají zvláště snové až neskutečné nálady plné nenadálých změn tak, jak je přináší každodenní realita.
Obrazovou část doplňují niterné texty Pavla D. Vinkláta, které přivádějí čtenáře na oblíbená místa horských i podhorských oblastí. Svým lyrickým zpracováním vystihují příznačné momenty jednotlivých měsíců, ale současně přinášejí i osobní zážitky a konkrétní příběhy.
Publikace tak shrnuje celoživotní vztah obou libereckých autorů k jizerskohorské krajině, jejich smysl a cit pro vnímání neopakovatelných nálad horské přírody.

Specifikace: celobarevná vázaná
Autor: Zdeněk Lín, Pavel D. Vinklát
Vydavatel: Knihy 555
Počet stran: 156
Formát: 23,5x27 cm
Jazyk: čeština němčina
Datum vydání: 2003
ISBN: 80-86660-08-7