ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Knihy 555

LIBEREC, urbanismus, architektura, industriál

Spolupracovníci Ivan Rous (Liberecký industriál), Jan Mohr (Sochy a kašny v Liberci), Petr Freiwillig (Památková péče) Kniha ...

645 Kč

561 Kč bez DPH
  • skladem
  • do 1-2 dnů
Záruka 24 měsíců
Vyr. číslo : 82

LIBEREC, urbanismus, architektura, industriál

Spolupracovníci Ivan Rous (Liberecký industriál), Jan Mohr (Sochy a kašny v Liberci), Petr Freiwillig (Památková péče)Kniha předkládá především dochovaný architektonický fond z období 19. a 20. století, ale zaznamenán je také Liberec současnosti, který se mění doslova před očima. Text se rovněž věnuje zeleni města, památkové ochraně, industriálním komplexům, podzemí a zaniklým, obnoveným i nově instalovaným drobným památkám, jako jsou kašny, pomníky a sochy. Charakteristiku reprezentativních staveb doplňují profily významných architektů, projektantů a stavitelů.
Snad v žádném českém a moravském městě se nelze setkat s tolika protiklady než právě v Liberci. Na jedné straně byly mimořádně vysoké ambice jeho obyvatel i politické reprezentace, na straně druhé chyběl komplexní zastavovací plán s takřka periferním charakterem některých částí, pronikajících do samého středu města. Tím vznikla působivá skrumáž vzájemně koexistujících průmyslových areálů, honosných vil, pompézních veřejných budov, velkorysých zahradních čtvrtí a maloměstské zástavby, vytvářející svérázného genia loci města pod Ještědem a na úpatí Jizerských hor.

Specifikace: celobarevná vázaná
Autor: Jaroslav Zeman
Vydavatel: Knihy 555
Počet stran: 176
Formát: 25x35,3 cm
Jazyk: čeština
Datum vydání: 2011
ISBN: 978-80-86660-33-2