ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Kruh autorů liberecka

Nejdřív tanky, potom pendreky

Liberecký básník, novinář a překladatel německé literatury Luboš Příhoda vydal před sedmi lety knihu s názvem A potom přijely tanky, která ...

347 Kč

302 Kč bez DPH
  • skladem
  • do 1-2 dnů
Záruka 24 měsíců
Vyr. číslo : 112

Nejdřív tanky, potom pendreky

Liberecký básník, novinář a překladatel německé literatury Luboš Příhoda vydal před sedmi lety knihu s názvem A potom přijely tanky, která pojednávala o nadějích roku 1968, které ukončil příjezd tzv. spřátelených armád 21. srpna. K tématu se vrátil, původní knihu rozšířil o nové, dosud neznámé skutečnosti, a přidal druhý díl s názvem …potom svištěly pendreky, v němž se věnuje libereckým událostem v roce 1969.
Ty začínají reakcí studentů tehdejší VŠST v Liberci na hrdinské sebeobětování Jana Palacha, pokračuje oslavou slavného vítězství hokejistů nad sbornou komandou na mistrovství světa ve Stockholmu, odvoláním Dubčeka a instalací Gustáva Husáka na nejvyšší post ve státě. Text vrcholí spontánním vystoupení proti okupaci v Liberci u příležitosti prvního výročí srpnových událostí a jeho potlačení státní mocí.
Oba díly nyní vyšly v jedné knize pod společným názvem Nejdřív tanky, potom pendreky.
„Po dlouhé úvaze jsem se k původnímu rukopisu vrátil. Myslím, že události těch dvou bouřlivých roků k sobě neodmyslitelně patří, přestože poprvé stříleli do Liberečanů Rusové, a podruhé je mlátili čeští milicionáři, policajti a vojáci,“ vysvětlil Luboš Příhoda důvod, proč knihu Nejdřív tanky, potom pendreky napsal a vydal.
Knihu vydal Kruh autorů Liberecka, její grafickou podobu s mnoha dosud nepublikovanými fotografiemi a dokumenty vytvořil Petr Bíma.

Specifikace: celobarevná vázaná
Autor: Luboš Příhoda
Vydavatel: Kruh autorů liberecka
Počet stran: 387
Formát: 14,7x21 cm
Jazyk: čeština
Datum vydání: 1900
ISBN: 978-80-904798-6-9