ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Knihy 555

Poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Na českém knižním trhu dosud ojedinělá publikace provází dějinami pošty, nejstaršího komunikačního prostředku lidské civilizace, od starověkých poselských systémů až ...

450 Kč

391 Kč bez DPH
  • skladem
  • do 1-2 dnů
Záruka 24 měsíců
Vyr. číslo : 52

Poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Na českém knižním trhu dosud ojedinělá publikace provází dějinami pošty, nejstaršího komunikačního prostředku lidské civilizace, od starověkých poselských systémů až po současnost.

Kniha, bohatě vybavená často jedinečnými reprodukcemi dobové grafiky, map a fotografií, popisuje cestu pošty dějinami jako dobrodružný a mnohotvárný příběh na pozadí politických a kulturních událostí a v souvislosti s vývojem vědy a techniky. Pošta také stála u počátku pravidelné dopravy osob, stejně jako u praktického uplatnění epochálních vynálezů telegrafu a telefonu. Nechybějí ani pohledy do temných kapitol poštovnictví, jakými byly cenzura či porušování listovního tajemství, neboť pošta byla nejen prostředkem všední mezilidské komunikace, ale i nástrojem zajišťujícím spojení mocných s mocnými.

Kniha se jistě stane vítaným společníkem nejen pro všechny zájemce o historii vědy a techniky, ale také pro řadu sběratelů, a to nejen poštovních známek.

Specifikace: celobarevná vázaná
Autor: Pavel Čtvrtník, Jan Galuška, Patricia Tošnerová
Vydavatel: Knihy 555
Počet stran: 196
Formát: 23x32 cm
Jazyk: čeština
Datum vydání: 2008
ISBN: 978-80-86660-23-3