ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
NPÚ, Liberec

Soupis nemovitých kulturních památek - okres Liberec. A-Le

Soupis, jenž by měl postupně pokračovat dalšími díly, seznámí odbornou i širší veřejnost s aktuálním stavem kulturních památek na území ...

495 Kč

430 Kč bez DPH
  • skladem
  • do 1-2 dnů
Záruka 24 měsíců
Vyr. číslo : 73

Soupis nemovitých kulturních památek - okres Liberec. A-Le

Soupis, jenž by měl postupně pokračovat dalšími díly, seznámí odbornou i širší veřejnost s aktuálním stavem kulturních památek na území Libereckého kraje, a tím přispěje ke zlepšení celkového povědomí o našem kulturním dědictví, které si plně zasluhuje péči a ochranu.
První díl ediční řady, který vznikal mezi lety 2008–2010, zahrnuje zhruba polovinu okresu Liberec s 65 částmi obcí řazených abecedně – od Albrechtic u Frýdlantu po Letařovice. Jednotlivé lokality představuje stručný nástin jejich historického vývoje a mapové podklady, které prezentuje císařský otisk stabilního katastru z roku 1843 a současná mapa s přibližným měřítkem 1 : 10 000, která obsahuje bodový zákres. Nemovité kulturní památky, či jejich areály jsou pak představeny formou anotace doplněnou aktuální fotodokumentací. Text anotace obsahuje umístění památky, její historický vývoj a stručný popis především exteriéru objektu včetně přepisu nápisů, jež se na památce nacházejí a uzavírá ji výčet pramenů a literatury.

Specifikace: celobarevná vázaná
Autor: Petra Šternová a kolektiv
Vydavatel: NPÚ, Liberec
Počet stran: 272
Formát: 21x29,7 cm
Jazyk: čeština
Datum vydání: 2010
ISBN: 978-80-903934-2-4