ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Naklad.Vega-L

Za okny jsou Sudety

Posílám do světa knížku zkušeností, vzpomínek a námětů k diskusi. Říkám si: Jak žít a nepopudit? Nezlobit a zůstat svým, ...

157 Kč

137 Kč bez DPH
  • skladem
  • do 1-2 dnů
Záruka 24 měsíců
Vyr. číslo : 157

Za okny jsou Sudety

Posílám do světa knížku zkušeností, vzpomínek a námětů k diskusi. Říkám si: Jak žít a nepopudit? Nezlobit a zůstat svým, neslevit a přeci žít mezi svými a nevnucovat jim své názory. Jde to jen těžko a bolí to. Každý má přeci právo na svůj názor. A přece jen: Je ten můj lepší, nebo není?
Žiji v českém pohraničí, v Sudetech a narodil jsem se, když odtud odcházeli sudetští Němci. Nedobrovolně. Přicházeli dosídlenci plni nadšení a rodili se jim děti. Vyrůstali jsme v jiném prostředí, než naši vrstevníci ve vnitrozemí. Naše hry, zájmy a přání byly jiné. Možná méně dětské, odpovědnější, stále v kontrastu s něčím, o čem druzí v Čechách, na Moravě, na Slovensku neměli ani ponětí. Naši rodiče měli jiné starosti než ti ve vnitrozemí.
Ne všichni jsme sami nad sebou zvítězili. Sudety, ač je dnes tak nejmenujeme, určily náš osud. Odtud pramení můj pohled na svět, ve kterém dnes žijeme.

Specifikace: pevná
Autor: Egon Wiener
Vydavatel: Naklad.Vega-L
Počet stran: 202
Formát:
Jazyk: čeština
Datum vydání: 2018
ISBN: 978-80-88072-36-2